O nas / Про нас

Historia szkoły

Nasza Szkoła Podstawowa Nr 79 została utworzona w roku szkolnym 1959/60. Budynek szkoły przy ul. Marcelego Nowotki 138 na rogu ul. Tamka był jeszcze w budowie. Uczniowie i nauczyciele rozpoczęli zatem pracę w Szkole Podstawowej Nr 94 przy ul. Zacisze 7/9.

Uroczystość otwarcia szkoły nastąpiła 24 marca 1960 roku w obecności najwyższych ówczesnych władz dzielnicy Śródmieście. Pierwszym kierownikiem Szkoły została pani Zofia Salm. W piętnastu oddziałach uczyło się wówczas 467 uczniów. Nasze gościnne progi przyjęły również część uczniów ze szkół podstawowych nr 94 i 98.

Jesteśmy jedyną szkołą podstawową w Łodzi o profilu lekkoatletycznym. Możemy pochwalić się wysokimi osiągnięciami naszych uczniów z zakresu różnych dyscyplin sportowych, nie tylko lekkoatletycznych. Mamy klasy o profilu sportowym na każdym poziomie edukacji oraz dostęp do profesjonalnych obiektów sportowych Akademickiego Związku Sportowego (AZS). Doświadczeni trenerzy lekkoatletyki oraz piłki nożnej są na co dzień w naszej szkole. Organizujemy szkolne wyjazdy integracyjno - sportowe. Współpracujemy z Akademickim Związkiem Sportowym oraz Klubem Sportowym Widzew Łódź. W naszej szkole działa i ma siedzibę Regionalna Rada Olimpijska.

Waszymi dziećmi zaopiekuje się wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna oraz inni specjaliści: pedagog szkolny, psycholog, neurologopeda oraz oligofrenopedagog. Cechuje nas współpraca z rodzicami oparta na partnerstwie i zrozumieniu. Oferujemy szeroki wybór zajęć pozalekcyjnych, rozwijających kompetencje i zainteresowania uczniów.

W naszej szkole codziennie dostępna jest dla uczniów biblioteka, świetlica, pielęgniarka i stołówka.

Історія школи

Наша початкова школа No 79 була створена в 1959/60 навчальному році. Будівля школи на вулиці Марчелего Новоткі, 138 на розі вулиці Тамка все ще будувалася. Тому учні та вчителі почали працювати в початковій школі No 94 на вулиці Заціше, 7/9.

Урочисте відкриття школи відбулося 24 березня 1960 року в присутності вищих на той час органів влади Середмістя. Першим керівником Школи стала пані Софія Сальм. У той час у п'ятнадцяти галузях навчалося 467 студентів. Наші гостинні пороги також прийняли деякі учні початкових шкіл No 94 і 98.

Ми єдина початкова школа в Лодзі з легкоатлетичним профілем. Ми можемо похвалитися високими досягненнями наших студентів у сфері різних видів спорту, не тільки легкої атлетики. У нас є класи зі спортивним профілем на кожному рівні освіти та доступ до професійних спортивних споруд Академічної спортивної асоціації (AZS). Досвідчені тренери з легкої атлетики та футболу щодня знаходяться в нашій школі. Ми організовуємо шкільну інтеграцію та спортивні поїздки. Ми співпрацюємо з Академічною спортивною асоціацією та спортивним клубом «Відзев Лодзь». У нашій школі працює обласна олімпійська рада.

Про ваших дітей подбає висококваліфікований педагогічний колектив та інші фахівці: шкільний педагог, психолог, неврологопед та олігофренопедагог. Для нас характерна співпраця з батьками, заснована на партнерстві і взаєморозумінні. Ми пропонуємо широкий спектр позакласних заходів, розвиваючи компетенції та інтереси учнів.

У нашій школі для учнів щодня доступні бібліотека, загальна кімната, медсестра та їдальня.